انتخاب زبان :

راه اندازی نخستین واحد فرآوری زیتون استان در روستای سریزد مهریز - یزد

علیرضا طاقه‌باف با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار برای 328 نفر گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون 25 واحد تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در استان یزد با سرمایه گذاری 1150 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که اشتغال 563 نفر را فراهم نموده اند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان یزد افزود: از مجموع 25 واحد به بهره برداری رسیده 9 پروژه شاخص در ایام ا... دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد که با سرمایه گذاری 814 میلیارد ریال خواهد بود.

طاقه باف افتتاح سردخانه و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان اشکذر را که به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور تمام اتوماتیک در مرکز و شرق کشور از جمله این پروژه ها دانست و اضافه کرد: این پروژه در شهرستان اشکذر با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی و ظرفیت تولید سالانه 25 هزار تن زمینه اشتغال 150 نفر را فراهم نموده است.

وی از بهره برداری بزرگترین سردخانه ذخیره ای استان در منطقه بندر خشک پیشگامان مهریز خبر داد که در این پروژه با 350 میلیارد ریال سرمایه و ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن 30 نفر به کار گرفته شده اند.

طاقه باف همچنین از افتتاح اولین واحد تولید سوسیس، کالباس و همبرگر با فراوری گوشت بلدرچین و کبک و قرقاول در کشور با سرمایه گذاری بیش از 40 میلیارد ریال و ظرفیت 600 تن در سال و اشتغال زایی 25 نفر در منطقه شیرکوه شهرستان تفت خبر داد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهادکشاورزی استان یزد، راه اندازی نخستین واحد فرآوری زیتون استان در روستای سریزد مهریز را از دیگر پروژه های شاخص افتتاحی در این ایام برشمرد و عنوان کرد: با افتتاح آن گام بلندی در راستای ترویج کشت و مصرف محصول کم آبخواه و مفید زیتون برداشته خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول برای این پروژه 50 میلیارد ریال هزینه شده که با ظرفیت تولید سالیانه 1700 تن 40 نفر به کار گمارده می شوند.

وی سایر پروژه های مورد بهره برداری را شامل بسته بندی میوه و دیگر محصولات گلخانه ای و سردخانه در روستای فهرج، واحدهای فرآورده های کنجدی در اردکان و تولید و بسته بندی انواع میوه خشک و دمنوش گیاهی در شهرک صنعتی یزد و واحد تولیدی انواع عرقیجات گیاهی و گلاب در شهرستان مهریز برشمرد.

طاقه باف اضافه کرد: این پروژه ها نیز با مجموع 72/5 میلیارد ریال سرمایه گذاری، 10200 تن ظرفیت سالیانه موجب کارآفرینی مستقیم برای 93 نفر شده اند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این پروژه‌ها 245 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته خاطرنشان کرد: از صندوق توسعه ملی و خط اعتباری مکانیزاسیون به عنوان منابع اعتباری این پروژه ها استفاده شده و امید است با سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان، شاهد پیشرفت و توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی و اقتصادی استان باشیم.

https://t.me/iranian_olive_council/1094

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram