انتخاب زبان :

اتاق ایران، نقشه راه توسعه کشاورزی را تهیه کند

photo 2019 09 17 10 48 48

دومین جلسه کمیسیون کشاورزی وصنایع وابسته اتاق بازرگانی ،صنایع معادن وکشاورزی ایران در دوره نهم در روز یکشنبه ۲۴ شهریور در اتاق بازرگانی ایران تشکیل شد .

در این جلسه که اقای دکتر کیخارئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند اقای دکتر علی فلاح که تنها نماینده استان در این کمیسیون بوده و از طرف شورای ملی زیتون ایران در انجا حضور دارند با انتقاد از عدم توجه به تشکلهای خصوصی و نیز عدم حمایت از آنان اظهار داشتند : چرا پس از چهار دهه هنوز کشاورزی در ایران بصورت سنتی اداره شده واز دانش روز دنیا در این بخش استفاده نمیشود .

ایشان ادامه دادند چون آمایش سرزمینی در کشور صورت نگرفته کشاورزان با ازمون وخطا کار میکنند وبه همین دلیل ساماندهی دچار اشکال هست وی در ادامه ضمن برشمردن مشکل زیتون در سال گذشته واحتمام مجلس به آن باتوجه به تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس درخواست همسویی مجلس با این تشکل را نمودند.

ایشان در حاشیه صحبتهای خود به بی ثباتی در خرید تضمینی گندم از کشاورزان خصوصا نرخ نازل آن در مقایسه با سایر اقلام کشاورزی نیز اشاره نموده ویادآور شدند در صورت عدم توجه دولت ومجلس به این امر مهم احتمال تغییر الگوی کشت از سوی کشاورزان میرود که در آن صورت باکاهش سطح تولید گندم مواجه شده و مجددا وابستگی بیشتر کشور را به واردات گتدم شاهد خواهیم بود .

ایشان در پایان پیشنهاد نمودند که رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران جلسات دوره ای با کمیسیونهای کشاورزی اتاق استانها برگزار نمایند تا از نزدیک با مشکلات کشاورزی استانها آشنا شوند که این درخواست با استقبال رئیس کمیسیون روبرو شد ومقرر گردید در آینده این درخواست عملیاتی گردد.

https://t.me/iranian_olive_council/1850

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram