انتخاب زبان :

تاكيدرياست فراكسيون زيتون،دبيرفراكسيون و رياست شوراى ملى زيتون بر ضرورت ایجاد برندهای زیتون

photo ۲

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی هم بر ضرورت ایجاد برندهای زیتون تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای ملی زیتون ایران، مهندس عباس کشاورز عصر ديروز ميزبان اعضای فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی و هیات مديره شوراى ملى زيتون ايران بود .
در این دیدار،نماينده رودبار در مجلس و رئیس فراکسیون زیتون اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید به سلامت و بهداشت محصولات غذایی اهتمام ویژه داشته باشد.
دکتر منوچهر جمالی ادامه داد: رودبار ظرفیت بالایی در تولید زیتون و روغن آن دارد و باید در بخش صنایع غذایی سرمایه گذاری بیشتری صورت پذیرد.
ایشان همچنین با ابراز تاسف از عدم حمایت اجرایی کافی وزارت جهاد کشاورزی از صنعت زیتون افزود ، زیتون در سند چشم انداز 20 ساله کشور جزو محصولات استراتژیک به شمار آمده است.


همچنین در این جلسه اعضای شورای ملی زيتون کشور گزارشی از وضعیت تولید محصول زیتون و روغن آن ارائه دادند. در این راستا آقای فلاح دبیر فراکسیون وعضو هيات مديره شورای ملی زیتون مساله عدم حمایت از توسعه کشت زیتون در اراضی شیبدار را مطرح نمودند و افزود: زیتون نسبت به برنج يك پنجم آب مصرف می کند به علاوه اشتغال زایی و بهره وری بالاتری نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه وزارت نیرو تخصیص آب جهت توسعه اراضی شیبدار را منع کرده است گفت: آیا می شود برای یک انسان زنده گواهی فوت صادر کرد؟ اين درحاليست كه اراضى شيب دار در استانهاىی مثل زنجان ،قزوين وگيلان هنوز فعاليت مى كنند .
در ادامه ایشان درخواست منع واردات روغن زیتون را به کشور مطرح نمودند.

در این نشست مهدی عباسی ، رئیس شورای ملی زیتون نیز ، با تاکید بر عدم برندسازی در کشور گفت : متاسفانه سالیانه مبلغ 148 میلیارد تومان ارزش افزوده برای دولت و 1650 میلیارد تومان ارزش افزوده برای بخش خصوصی به دلیل عدم برندسازی در حال از دست رفتن می باشد.
وی افزود ظرفيت هاى ايجاد شده در استانهایی مثل فارس ،گلستان ،سمنان،قزوين ،زنجان ،کرمانشاه وگيلان می بایست مورد استفاده قرارگیرد و خواستار تسهیل صنایع تبدیلی این استانها را شد.

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram