انتخاب زبان :

نشست شورای ملی زیتون ایران با نمایندگان مجلس و دفتر طرح زیتون،در مجلس شورای اسلامی

 

در روز چهارشنبه دوم خردادماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی نشستی با حضور جناب آقای عباسی رئیس شورای ملی زیتون ایران، جناب آقای جمالی نماینده محترم  مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای اکبری نماینده محترم مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای مستخدمی،مسئول دفتر طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با محوریت موضوع "تشکیل فراکسیون زیتون متشکل از نمایندگان استانهای زیتون خیز کشور در مجلس شورای اسلامی " تشکیل شد.

 در شروع این نشست آقای عباسی رئیس شورای ملی زیتون ایران، دستاوردهای سفر به ترکیه و شرکت در نمایشگاه تخصصی زیتون را نام برده و اشاره کردند: در سال آینده اعزام هیات فعالین و مسئولین جهت بازدید از نمایشگاه با برنامه ریزی های دقیقتر و به نحو موثرتری انجام خواهد شد.

همچنین در مبحث تشکیل فراکسیون زیتون مهمترین اهداف این فراکسیون را ارتباط نزدیک نمایندگان با بخش دولتی و بیان مسائل و مشکلات استانهای زیتون خیز کشور در مجلس شورای اسلامی و همچنین تغییر نقشه راه زیتون کشور بیان کردند.

آقای جمالی،نماینده محترم مردم رودبار بر اهمیت تولید روغن زیتون تاکید بسیار نموده و گفتند : کنترل بر کیفیت رقم نهال زیتون جهت کاشت در اقلیم  و همچنین نظارت بر نحوه تولید روغن زیتون جهت کنترل کیفیت روغن تولیدی و حمایت از حقوق مصرف کننده الزامیست.

همچنین برندسازی از جمله اقدامات اساسی و پایه ای برای حمایت از تولید داخلی ست که باید در دستورکار فراکسیون قرار گیرد.

آقای اکبری،نماینده محترم مردم استان فارس یکی از مهمترین دستاوردهای سفر به ترکیه را " اطلاع یافتن از رشد فزاینده تکنولوژی تولید زیتون و روغن زیتون در کشور ترکیه " دانسته و تاکید نمودند که در سال آینده برای شرکت در نمایشگاه زیتون برنامه ریزی های گسترده تری جهت شرکت تعداد بیشتری از فعالین در نظر گرفته شود. ایشان تشکیل فراکسیون زیتون را اقدامی بسیار کارآمد در راستای رفع مشکلات تولید زیتون و روغن زیتون کشور و افزایش سطح تکنولوژی در تولید زیتون کشورمان دانستند.

در ادامه نشست آقای مستخدمی مسئول دفتر طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی، علاوه بر ارائه گزارش عملکرد یکساله دفتر طرح زیتون ،تشکیل فراکسیون زیتون را عاملی موثر و کارآمد در ایجاد وحدت رویه و افزایش همکاری بین شورای ملی زیتون ایران و دفتر طرح زیتون و مجلس شورای اسلامی و در نتیجه بهبود عملکرد همه جانبه زیتون در کشور پیشبینی کردند.

در انتها آقای عباسی از جناب آقای وقفچی نماینده محترم مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی یاد کرده و از زحمات و همکاری های ایشان در برنامه ریزی ها و اقدامات شورای ملی زیتون ایران تشکر و قدردانی خود را اعلام نمودند.

در پایان نشست مقرر گردید موضوع تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی متشکل از نمایندگان استانهای زیتون خیز کشور از طریق نمایندگان محترم حاضر در جلسه و با درخواست از سایر نمایندگان محترم مجلس پیگیری و عملیاتی گردد. 

 

آدرس: تهران خیابان مفتح جنوبی نرسیده به مجموعه ورزشی شهید شیرودی کوچه افشار پلاک 8 

تلفن:  8-02188381337   فکس: 02188381339 

img 339206images     opened email envelope 318 44146  telegram